2. gen anahtarı

gÖLGE:KAYBOLMUŞLUK/YÖNSÜZLÜK

2. gen anahtarı her birimizin içimizde hem eril hem de dişil enerjilere sahip olduğunu ve dünyanın düzgün çalışması için her ikisine de ihtiyacı olduğunu kabul eder. 64 Gen Anahtarının en dişil olan arketipi 2. Gen Anahtarıdır. Sunduğu yolculuk ise kozmik bilgeliğin basitçe Güzellikle damıtılmış halidir. 1. Gen Anahtarı enerji ve ışığın muhteşem eril prensibinin hikayesini anlatırken 2. Gen Anahtarı bu hikâyeyi biçim dünyasına topraklar. Birliğe çeken büyük ana kucağını temsil edendir.

Dişillik kaybolduğunda   nasıl seveceğimizi, nasıl var olacağımızı ve nasıl güveneceğimizi unuttuğumuz zaman  dünyamız parçalanmaya başlar. Gölgenin ajandası, sizi ıstırabınıza sürüklemektir. Hatalar yaptığınıza, yeterince iyi olmadığınıza ve kontrolün sizde olmadığına inanmanızı istiyor. Ama gerçek şu ki, yolun her adımında biz gerçeğiz . Gerçekliğimizi yaratan biziz ve onu değiştirebilecek olan bizleriz.  Doğada eril olanla başlayan hiçbir şey yoktur. Her şey dişilden gelir ve dişil olana geri döner. Bu saf yin, alıcılıktır.

Kalbin planı yoktur. Yalnızca duyguların baskısı altındaki zihin, başka eylemleri planlar. Çünkü hayata güvenmeyiz ve hayattan daha iyi bildiğimizi zannederiz.

2. Gen anahtarının gölgesi ile çalışmaya başlayınca yalnız, kaybolmuş ve bütünden ayrılmış hissetmeye neden olan kalıpları bilinç dışımızdan bilincimize getirerek tüm varoluşla  birlik içinde ve yaşamın büyülü boyutuyla yeniden bağlantı kurarak dualitenin ve zıtlıkların ötesinde,  yaşamın kalbine yerleşiriz. Her nasılsa, hayattan daha iyi bildiğimize inanıyoruz. Kontrolün bizde olduğuna inanıyoruz. Ve tüm dünyayı omuzlarımıza alıyoruz. Sonunda, her insan evini dışarıda aramaktan o kadar yorulur ve hayal kırıklığına uğrar ki, sonunda acılarının gerçek kaynağını aramak için kendi içine döner. 2. Gölge ilginç bir sözcük olan Yönsüzlük Gölgesidir. Hem zaman ve mekânda kaybolma hissini hem de bütünden ayrılmayı ifade eder. Fakat yalnız, kopuk, korkmuş veya keyifsiz hissettiğinizde gerçekte hiçbir zaman yolunuzu kaybetmemişsinizdir. sadece bu Gölge böyle hissettiriyordur. 1. Gölge Entropi ile birlikte 2. Gölge, bizi güven ve birlik içinde yaşamaktan uzaklaştırır, hareketlerimizdeki dışlanmışlık hissini güçlendirir. Güvenden kaynaklanan davranışların, korkudan kaynaklanan davranışlardan çok farklı sonuçları vardır (Richard Rudd). İlki herkes için enerji yaratırken, ikincisi herkesten enerji çeker. Bu hayatla ahenk içinde görünmediğiniz anlamına gelir, böylece size hizmet edecek fırsatları kaçırırsınız ve her yönden yorucu tekrarlayan davranışlara kalırsınız. 2. Gölge kayboluş ve yalnızlık duygusundan kaçış yolları ararken kendi çaresizliğinize tanık olmanıza izin verir.

ARMA: Oryantasyon – Manyetizma

Birini yönlendirmek, onu koşulsuz sevmektir. Şu anda onlarla birlikte olmak ve kim olduğunuzu, güçlü yanlarınızın yanı sıra zayıf yönlerinizi de görmelerine izin vermektir. Su gibi açık ve alıcı olmaktır. Ve yine de, aynı zamanda Sevgi ile dolu olmaktır . Sezgisel olmak ve Sevginin gücüne güvenmek. Sevginin enerjisiyle yumuşamak, boyun eğmek ve akmaktır.

İnsanların yardıma ihtiyacı yok. Sevgiye ihtiyaçları var. Sevginin Huzurunda olmanın nasıl bir his olduğunu onlara hatırlatmaya ihtiyaçları var. Bu kadar basit. Gündem yok sadece sevgi. Her şeyin cevabıdır. Başkalarını Sevgi konumundan yönlendirdiğimizde, gerçek ve kalıcı dönüşüm olasılığını açarız. İyileşme, büyüme ve bolluk için bir alan yaratıyoruz. Başkalarına oldukları gibi görüldüklerini, değer verildiğini ve sevildiklerini gösteririz.

Asla kaybolmazsın, çünkü her zaman tam olarak olman gereken yerdesin. Önünüze çıkan her şey mükemmeldir, çünkü büyümek ve en yüksek potansiyelinize ulaşmak için tam olarak ihtiyacınız olan şey budur. Her şeye güvenin, korkuya bile, çünkü hepsi hayatınızın büyük açılımının bir parçası. Asla yanılmazsın, çünkü sen hayatın ta kendisisin. Sadece böyle güvenmeyi bilmediğini kabul et ve kendini hayata teslim etmene izin ver . . Hayatta yönünüzü nasıl bulabilirsiniz? Kendimizi nerede gerçekleştirebileceğimizi nasıl biliyoruz? Yaşamın hangi yönünün bizim için doğru olduğunu nasıl bilebiliriz? Bu sorular çok açıklayıcıdır çünkü onların varlığı, yolumuzu tamamen kaybettiğimizi doğrular.

Frekansımız yükseldikçe artık dış koşulların kurbanı olmaktan vazgeçer, eşzamanlılığı deneyimleme ve manyetizmamızın genişlemesi sonucu yüksek benliğimiz ile bağlantıya geçeriz.

ERMİŞLİK: Birlik

2. Gen Anahtarındaki bu en yüksek Birlik durumunda, okyanusun damlaları ve dalgaları olduğumuzu hatırlıyoruz ve paradoksal olarak nehirlere, denizlere, tüm yaşam formlarına ve okyanusa her zaman bağlı olduğumuzu hatırlıyor ve anlıyoruz.

“Su gibi ol, nehri takip et, yapmadan hareket et”  bu sözleri biliriz hep duyarız… Taocular bu yola Wu Wei adını verdiler, yapmama sanatı ya da su akış yolu. Kendi gölgemizin farkındalığı geldiğinde kendimizi yönlendirmeye başlarız. Kendimizi kaybolmuş hissettiğimizde, bu duyguya teslim olmalı ve bizi kemiğe işlemesine  kadar doyurmasına izin vermeliyiz. Üzgün, kaybolmuş, kızgın, umutsuz, korkulu, heyecanlı, neşeli, mutlu, coşkulu hissettiğimizde, bu duyguların DNA’mıza nüfuz etmesine izin verebiliriz. Tek yapmamız gereken kabul etmek, yolumuza çıkan her şeyi kabul etmek ve olan her şeye güvenmek. Gelenlere teslim olmalı, dinlemeli ve kendimizden geçmesine izin vermeliyiz. 2. hediye, oryantasyon hediyesidir. Bu, kalbimizi hayata açmaya başladığımız anlamına gelir.

Bizi günlük hayatımız boyunca evreni kucaklamaya davet ediyor. Bizi bu güven duygusunu hatırlamaya teşvik ediyor. Hayatımıza hiçbir şey eklememize gerek yok. Bunu anlamak için hiçbir şey öğrenmemize gerek yok. Anlaşılacak hiçbir şey yok. Cevap o kadar basit ki kafaya sığması zor. Kendimizi affetmeyi öğrenmeliyiz. Bunun için bir şey yapmaya çalışmamıza gerek olmadığını anlamalısınız. Hayat bize her zaman şu anda tam olarak ihtiyacımız olanı sağlar. Her deneyim mükemmeldir. Görebildiğimiz her deneyim, lütufla doludur. Dönüşüm hayattır. Bunun olması için tamamen rahatlamanız ve su gibi olmanız gerekir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir