|

1. gen anahtarı

entropi

1.Gen anahtarı evrendeki yaratıcılığı temsil eder  ve  gölgesi “entropi”, insanda uyuşukluk (depresyon, melankoli veya boşluk) şeklinde kendini gösterir. Bir sistemdeki enerji kaybını, içsel uyuşukluk durumunu anlatır  ve bu durumu ilk önce fark etmek ve kabul etmek dönüşümün yolunu açar. İçsel uyuşukluk, çocukluk travmaları veya genetik miras gibi etkenlerden kaynaklanabilen yaygın bir gölge durumudur. Uyuşukluğun farkına varmak, bu duygudan kaçınmamak, meşgul olmaya veya dikkati dağıtmamak gerekir.  Yönümüzü kaybettiğimizde entropinin kucağına düşeriz. Entropinin etkisinde iken yönümüzü kaybederiz. Çünkü 1. Gen anahtarının program eşi 2. Gen anahtarının gölgesi kayboluştur.

İçimizdeki uyuşukluğun farkına varma ve bu durumu kabul etme süreci önemlidir, bu durumda nefes almaya başlamamız enerjiyi harekete geçirir. Boşluğu kabul etme ve bu hissizlik durumunu deneyimleme sayesinde entropinin yaratıcılıktan önce geldiğini ve hayatın boşluklara ve duraklamalara ihtiyaç duyduğunu bilmeliyiz. Son derece verimli bir farkındalık hali çünkü yeni yaratıcılık tohumlarının filizlenmesi için yalnızlık ve geri çekilme gerekiyor.

tazelik

İçsel uyuşukluğun kabul edilmesiyle dönüşüm gerçekleşir. Bu durumu kabul etmek, ateşin kıvılcımlarını yaymak gibi bir sürecin başlangıcıdır ve içimizde donuk olan enerji serbest hale gelerek bizi canlandırır, tazeler. Fiziksel bedenimizde derin bir rahatlama olur. Enerjinin toplanmasını sağlarız boşluklarda. Yani depo dolmaya başlar.  

Tazeliğin dehası, dünyaya daha önce kimsenin görmediği ve kimsenin kopyalayamayacağı bir şey getirmektir. Gerçek güç, kendinizle baş başa kalabilme yeteneğinizde yatar. Kendi benzersizliğinizin gücüne ve zamanlamanıza güveniniz.

Entropinin uyuşukluğu ve kasvetinden neşe doğar ve onu ifade etme ihtiyacı ortaya çıkar… Hayat bir sanat eserine dönüşür. Tamamen canlı ve mevcut olduğumuzda, yaratıcılığımıza erişir ve kendimize ve başkalarına zevk veririzKendimizi zinde hissettiğimizde, yeni olasılıklara açığız. Geçmişin ağırlığı altında değiliz veya mevcut durumlarımızla sınırlı değiliz. Olaylara yeni gözlerle bakabilir ve bir şeyler yapmanın yeni yollarını bulabiliriz.

güzellik

Güzellik, insan biçimindeki birliğin ifadesidir. Ermişlik dalga boyutunda var olan tek şey ışıktır ve insan farkındalığında ışır, güzelliğe dönüşür. Güzellik hayatın nedenidir ve hayat güzelliğin nedenidir.

Program partneri olan 2. Ermişlik Birliğe dayanmaktadır. Güzellik bütünün birliğinde yer alır.  Su damlalarının oluşturduğu okyanus gibi. Tarif edilmesi zor. Artık hiç bir şey yok her şey bir ve bütün ve güzel.

Anahtar kelimeler: benzersiz bireysel ifade yoluyla mutasyon, eşsiz olamamanın hüznü, melankoli, depresyon, çöküntü, tazelik, canlanma, sanatçı/yaratıcı, uygulama, eylem, rol kapısı, mutasyon çeyreğinin ilk kapısı,

Yorumlarınızı yazınız.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir